figure
09 بهمن 1401 - 15:49

دستور سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام برای بسیج فوری امکانات به خوی

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام در پی وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری در خوی و تخریب برخی منازل برای بسیج فوری امکانات دستوری صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در پی وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری در خوی و تخریب برخی منازل و همچنین برودت هوا در این منطقه، نوروزی سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام شب گذشته برای اعزام نیروهای امدادی و کمک‌های ضروری توسط بنیاد احسان دستور فوری صادرکرد.

بنابراین گزارش در پی این دستور و در نخستین ساعات وقوع زمین‌لرزه، گروه‌های امدادی و ارزیاب بنید احسان به مناطق آسیب‌دیده اعزام شدند و از نیمه شب توزیع اقلام ضروری دربین مردم آغاز شد.

تا این لحظه علاوه بر اعزام گروه‌های امدادی و جهادی همکارستاد اجرایی فرمان امام، اولین محموله کمکی بنیاداحسان شامل هزار و ۷۰۰ تخته پتو، ۳۵۰ دستگاه بخاری برقی و نفتی، یک تریلی بطری آب، پنج هزار کنسرو، ۳۴۰ چادر امداد، هزار بسته معیشتی و سه هزار دست لباس گرم، سه تن برنج و چهار تن آرد از مبدا تبریز، تهران و کرمانشاه به منطقه ارسال و بین زلزله‌زدگان در حال توزیع است.

همچنین استقرار دو نانوایی سیار و پخت روزانه ۳۰ هزار نان و استقرار سه آشپزخانه و پخت ۱۵ هزار غذای گرم در روز از دیگر اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام در این منطقه است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1005303